Podsumowanie

Radbox – Noe-Trans Przysiersk 3:5 (2:3)

Radbox: Janus 3

Noe-Trans: Subkowski 2 (1 z karnego), Żochowski 1, Orłowski 1, Marian Kasperski 1

Żółta kartka: Gorczyca (Radbox)

MVP: Łukasz Subkowski (Noe-Trans)

W tym meczu na parkiecie pokazało się kilku znanych z historii świeckiej piłki zawodników. W ekipie Noe-Trans zadebiutował Łukasz Subkowski, natomiast w Radboxie obejrzeliśmy dwójkę graczy Syli – Marcina Janusa i Fabiana Chabowskiego oraz jako gościa Jakuba Malczuka. Na papierze zestawienie Radboxa robiło spore wrażenie, ale mecz dla tej drużyny zaczął się fatalnie. Po szybkich akcjach i bramkach Żochowskiego i Orłowskiego (asysta bramkarza), Noe-Trans dość szybko objął prowadzenie 2:0. W tym momencie za strzelanie wziął się najgłośniejszy transfer Radboxa  – Marcin Janus, któremu dwukrotnie idealnie piłkę wykładał Fabian Chabowski. Po tych akcjach Radbox wyrównał na 2:2 i gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa, na 10 sekund przed końcem, sędzia podyktował karnego dla Noe-Trans. Pewnym egzekutorem okazał się Łukasz Subkowski i to zespół Noe-Trans prowadził do przerwy 3:2. Dość szybko w drugiej połowie ekipa Noe podwyższyła na 4:2, po finalizacji akcji przez Mariana Kasperskiego. Po chwili jednak Marcin Janus skompletował hat-tricka i Radbox znów przegrywał tylko jednym golem. Od tego momentu ekipa Radboxa zdecydowanie przeważała optycznie, ale Noe-Trans nastawił się na kontry. Po jednej z nich, gola na 5:3 zdobył Łukasz Subkowski. Mimo, że do końca meczu pozostało jeszcze sporo czasu, Radbox nie zdołał już pokonać bramkarza rywali i mimo mocnych transferów w składzie musiał przełknąć gorycz porażki w pierwszym meczu ligowym.