Radbox/Ewamar/Kręgielnia – GMD Plus/Eco-Pol/Aut-Mor 7:6 (3:1)

Radbox: Marcin Janus 3, Jakub Makowski 2, Radosław Mik, Adam Reise.

GMD Plus: Patryk Urbański 3, Jakub Krukowski 2, Daniel Czarnowski.

Złota – Janus (Radbox), Urbański (GMD)
Srebrna – Reise (Radbox), Krukowski (GMD)
Brązowa – Makowski (Radbox), Czarnowski (GMD)

MVP meczu – Marcin Janus (Radbox/Ewamar/Kręgielnia).

W spotkaniu beniaminków Extraligi zdecydowanym faworytem był Radbox/Ewamar/Kręgielnia, który w składzie ma zawodników wyróżniających się w naszej lidze oraz zaciąg z IV ligi, aczkolwiek zabrakło jeszcze graczy Zawiszy Bydgoszcz. Tymczasem zespół z Bukowca na rzecz innych drużyn stracił kilku ważnych zawodników, a na dodatek do meczu przystąpił z jednym rezerwowym i bez nominalnego bramkarza. Między słupkami musiał stanąć Damian Ejankowski. Pierwsza połowa przebiegała zgodnie z planem. Radbox przeważał i po dziewięciu minutach prowadził 3:0 po golach Jakuba Makowskiego, Radosława Mika i Marcina Janusa. GMD Plus odpowiedział do przerwy trafieniem Jakuba Krukowskiego. Początek 2. połowy zaskoczył wszystkich, bo świetnie grający z kontry zawodnicy z Bukowca strzelili trzy bramki z rzędu i wyszli na 4:3. Dwa razy trafił były kapitan Wdy Świecie Patryk Urbański (Unia Janikowo), a raz Krukowski. Cała sytuacja zdenerwowała menedżera Radboxu Klaudiusza Sikorskiego, który wziął czas. Męska rozmowa z piłkarzami przyniosła efekt, bo po wznowieniu gry faworyt szybko odzyskał prowadzenie po golach Janusa i Makowskiego. Jednak zespół Mateusza Morgasia nie rezygnował i dzięki Urbańskiemu znów doprowadził w 22. min. do remisu. Trzy minuty potem niedozwolone zagranie „Urbiego” do własnego bramkarza przyniosło rzut wolny pośredni z linii pola karnego dla Radbox/Ewamar/Kręgielnia. Dobrze go rozegrali Adam Reise oraz Marcin Janus i było 6:5. Piłkarze z Bukowca po minucie znów wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Daniel Czarnowski. Końcówka meczu to walka o wygraną z obu stron. W 29. min. „setkę” zmarnował Krukowski, a dosłownie za chwilę Adam Reise zdobył zwycięskiego gola dla Radboxu.

29 listopada 2020 17:00 Extraliga 2020/21