Radbox/Ewamar/Kręgelnia/Mini leasing – Rafmix & Partnerzy 3:3 (3:2)

Radbox – Mądrzejewski 2, gol samobójczy 1

MVP – Mądrzejewski (Radbox/Ewamar/Kręgielnia/Mini leasing)

Karty:

Radbox – Mądrzejewski (złota), Piskorski (srebrna), Zapała (brązowa)

Rafmix – Słupecki (złota), Zbiranek (srebrna), Kmiecik (brązowa)

Zanim spotkanie rozpoczęło się na dobre, ekipa Rafmixu prowadziła już 1:0 po trafieniu Zbiranka. Mistrz ligi musiał w tym meczu zgarnąć komplet punktów, aby myśleć o spokojnym oczekiwaniu na rywala w ćwierćfinale oraz aby mieć tydzień więcej odpoczynku. Sygnał do ataku dał szarżą na prawym skrzydle Prejs, którego dośrodkowanie niefortunnie do własnej bramki skierował Wanat. Obie ekipy szukały sposobu na dobrze dysponowanych bramkarzy. Do przerwy mieliśmy wynik 3:2 dla Radboxu i wszystko było jeszcze kwestią otwartą. W pierwszej części drugiej połowy ostatnią bramkę w tym meczu strzelił Zbiranek ustalając rezultat na 3:3. Obie ekipy do ostatniej gwizdka sędziego starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak na wysokości zadania stawali wyżej wspomnieni Zapała i Kmiecik. Niestety trzeba też wspomnieć o fatalnym zachowaniu na ławce rezerwowych Rafmixu Marcina Gruszczyńskiego, który za negowanie decyzji sędziowskich został wysłany na trybuny.

23 stycznia 2022 18:30 Extraliga 2021/22