Przyjaciele z Boiska Bysław – Black Mamba/Ragnar/Vector Team 4:3 (2:1)

Przyjaciele: Marek Gwizdała 2, Gracjan Pilarski 1, Szymon Nelke 1.

Black Mamba: Aleksander Witek 2, Michał Pawelec 1.

MVP meczu: Marek Gwizdała (Przyjaciele z Boiska).

Piłkarze Black Mamby mieli jeszcze szanse wyprzedzić w tabeli FC Chełmża, ale potrzebowali do tego przynajmniej remisu. W pierwszych minutach konkretniejszy w ataku był beniaminek z powiatu tucholskiego, który w 4. min. po strzale z rzutu wolnego Marka Gwizdały objął prowadzenie. Ten sam zawodnik miał potem dwie kolejne okazje, ale raz trafił w słupek, a w drugim przypadku przestrzelił. Po drugiej stronie boiska blisko wyrównania byli Michał Pawelec, Kacper Kiełpiński i Przemysław Stasierowski. W 9. min. Gwizdała ponownie obił piłką słupek bramki rywali. W 11. min. po akcji z Kiełpińskim do remisu doprowadził Michał Pawelec. Chwilę później Kiełpiński mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale nie opanował futsalówki po dobrym podaniu Stasierowskiego. W 13. min. po indywidualnej akcji drugiego gola dla Przyjaciół zdobył Gracjan Pilarski i to oni do przerwy prowadzili 2:1. Druga połowa zaczęła się od ataków „Czarnej Mamby”, które przyniosły w 16. min. wyrównanie po strzale Aleksandra Witka. Jednak odpowiedź graczy z Bysławia była natychmiastowa (17 sekund), a do siatki trafił Gwizdała. Przyjaciele z Boiska szukali kolejnych trafień. Filip Olszewski trafił w słupek, zaś uderzenie Patryka Musiała obronił Karol Wyrąbkiewicz. Skuteczniejszy od kolegów był Szymon Nelke, który w 19. min. podwyższył na 4:2. Piłkarze ze Świecia nie poddali się, ale brakowało im skuteczności lub szczęścia (słupki Witka i Jakuba Simionkowskiego). W 28. min. Aleksander Witek zdobył kontaktową bramkę, lecz wyrównać się już nie udało się. Tym samym bysławianie odnieśli historyczne zwycięstwo w Stalex Lidze. Black Mamba/Ragnar/Vector Team zajął 7. miejsce w II lidze.

20 stycznia 2024 13:30 II Liga 2023/24