Olimpia #86/87 Grudziądz – Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk 2:7 (1:3)

Olimpia: Płoch 1, Rutkowski 1

Noe-Trans: Lubański 2, Molus 1, Żochowski 1, Gorczyca 1, Olszewski 1, Jackowski 1

MVP: Marco Gorczyca (Noe-Trans Przysiersk)

Ćwierćfinalista poprzedniego sezonu z Przysierska nie zawiódł oczekiwań i wysoko pokonał absolutnych debiutantów z Grudziądza, którzy wystąpili po raz pierwszy na naszym parkiecie. Zaczęło się dość niespodziewanie, bo pierwszego gola dla grudziądzan zdobył Ariel Płoch po podaniu Arkadiusza Olechowicza. Noe-Trans wyrównał jednak bardzo szybko za sprawą Mariusza Molusa. Ekipa z Przysierska dołożyła jeszcze w pierwszej połowie trafienia Żochowskiego i Lubańskiego i schodziła na przerwę, prowadząc 3:1. W drugiej połowie mecz się trochę zaostrzył, głównie za sprawą Olimpii, która zanotowała siedem fauli. Drużyna z Przysierska dwukrotnie więc stanęła przed okazją na zdobycie goli z karnych przedłużonych, ale pomylili się Gorczyca i Olszewski. Przewaga optyczna Noe-Trans zaczęła jednak rosnąć. Po golach Gorczycy i Olszewskiego, Noe-Trans/Rolmasz prowadził już 5:1. Grudziądz odpowiedział szybkim golem na 2:5 Rutkowskiego, ale po golach Jackowskiego i Lubańskiego zrobiło się już 7:2 i pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk stało się faktem.

27 listopada 2020 19:10 Eliminacje Gr. B 2020/21