Myk Konstrukcje/Kar-Sur/Proflex/Agrokompleks – Radbox/Ewamar/Kręgielnia/Mini leasing 5:4(2:0)

Myk – Stankiewicz 2, Gaca 2, Rogóż 1

Radbox – Góra 2, Janus 2

MVP – Rogóż (Myk Konstrukcje/Kar-Sur/Proflex/Agrokompleks)

Mecz od samego początku zapowiadany na hit ćwierćfinałów z pewnością nie rozczarował. Mecz zgromadził też sporą rzeszę kibiców na trybunach świeckiej hali. Ekipa prowadzona przez Michała Pamulaka weszła w to spotkanie mniej zestresowana, co od razu zweryfikował parkiet. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Stankiewicz, wykorzystując dobre podanie Rogóża. Sam “Rogi” zdobył drugą bramkę ustalając wynik do przerwy na 2:0. Na ławce mistrza ligi czuć było konsternacje oraz narastające zdenerwowanie. Początek drugiej części był dla nich obiecujący, jednak nie udokumentowany żadnym trafieniem. Kiedy na solową akcję, zakończoną niesamowitym dryblingiem zdecydował się Gaca pokonując bezradnego Zapałę, mogło się wydawać, że jest już po meczu. Myk Konstrukcje dalej grało swój futsal i za sprawą ponownie Stankiewicza wyszło na prowadzenie 4:0. Zrezygnowany Radbox postanowił rzucić wszystkie swoje siły w atak. Na przestrzeni niecałej minuty po dwóch bliźniaczych akcjach, dwukrotnie do siatki trafił Góra i zrobiło się 4:2. Wściekły Pamulak wziął czas, próbując ugasić tą sytuację. Radbox poczuł krew. Marcin Janus wygrał starcie z Ivanchenką i zrobiło się 4:3 ! Wszyscy wyczuwali niemożliwy wręcz comeback. Zamiary Radboxu uciszył jeszcze Gaca golem na 5:3. Na 3 sekundy przed końcem ostatnią bramkę w tym meczu strzelił Janus. Kiedy wszyscy byli już pewni wyniku, kardynalny błąd przy wyprowadzeniu zrobili gracze Myk Konstrukcje i Janus stanął przed szansą na doprowadzenie do wyrównania. Na to zabrakło jednak już czasu, gdyż wybrzmiała końcowa syrena. Wszyscy obecni na hali obejrzeli jedno z najlepszych starć w tym sezonie. Myk Konstrukcje/Kar-Sur/Proflex/Agrokompleks w półfinale spotka się z zespołem Rafmixu & Partnerów.

20 lutego 2022 17:00 PlayOff 2021/22