GMD Plus/Eco-Pol/Aut-Mor – Raf-Mix&Partnerzy 2:4 (2:1)

Żółte kartki: Grobelniak (GMD), Cisoń, Słupecki (Raf-Mix)

Złota – Piotrowski (GMD), Siekirka (Raf-Mix)
Srebrna – Urbański (GMD), Tokarski (Raf-Mix)
Brązowa – Morgaś (GMD), Urtnowski (Raf-Mix)

MVP: Bartosz Piotrowski (GMD) – 21 strzałów obronionych (91% skuteczności)

Sztab GMD zrozumiał chyba, że w Extralidze nie ma czego szukać bez klasowego bramkarza. W poprzednim meczu z konieczności między słupkami stanął Ejankowski i efekt był, jaki pamiętamy. Tym razem w bramce stanął Bartosz Piotrowski, którego nie trzeba kibicom szerzej przedstawiać, golkiper, który bronił barw Unisławia w pierwszej lidze futsalu. Piotrowski już w pierwszym meczu został bohaterem spotkania, broniąc 21 strzałów i to z takim rywalem jak Raf-Mix. Zaczęło się wyśmienicie dla GMD. Po dwóch indywidualnych akcjach Patryka Urbańskiego GMD prowadziło w 8’ minucie 2:0. Raf-Mix rzucił się do odrabiania strat, ale zdołał zdobyć gola kontaktowego dopiero w końcówce pierwszej połowy, gdy po zagraniu ręką Czarnowskiego, z rzutu wolnego po składnie rozegranej akcji gola zdobył Tokarski. W drugiej połowie mimo sporej przewagi optycznej Raf-Mix nie mógł przełamać obrony GMD, a przede wszystkim pokonać świetnie spisującego się Piotrowskiego. Udało się to dopiero w 7’ minucie za sprawą Piotra Siekirki. Wydawało się, że wicemistrz pójdzie za ciosem i zdobędzie kolejne gole. Tymczasem Raf-Mix nadział się na szybką kontrę GMD, którą na gola zamienił Mateusz Morgaś. Gracze GMD bardzo skutecznie bronili się w końcówce. Raf-Mix musiał zaryzykować. Szymon Kmecik z konieczności opuszczał więc bramkę, grając coraz wyżej. Po jednej z takich akcji GMD wykonało kolejną kontrę, która okazała się już zabójcza. Bramkę na 4:2 strzelił Jakub Krukowski, ustalając wynik meczu. Tym samym wicemistrz poprzedniego sezonu, fatalnie rozpoczął od dwóch porażek z rzędu.