GMD Plus/Aut-Mor Bukowiec – TAF Toruń 3:4 (0:1)

GMD: Ejankowski 1, Mik 1, Ratkowski 1

TAF: Kraśniewski 3 (1 z przedłużonego karnego), Jankowski 1

Żółte kartki: Stankiewicz, Glazik, (GMD Plus), Kraśniewski (TAF)

MVP: Krystian Kraśniewski (TAF Toruń)

Torunianie na własne życzenie zafundowali sobie trudny mecz rewanżowy. Mistrzowie drugiej ligi z GMD od samego początku postawili na twardą defensywę. Skład niżej notowanego zespołu wzmocnił jako transfer ze Skody, Patryk Stankiewicz. Zespół GMD długo stawiał opór. Torunianie pierwszą bramkę zdobyli dopiero na minutę przed końcem pierwszej połowy po uderzeniu Kraśniewskiego. Na początku drugiej połowy dość szybko gola wyrównującego strzelił Damian Ejankowski. Potem wydawało się, że torunianie złapali już swój rytm. Po kilkudziesięciu sekundach znów odzyskali prowadzenie po bramce Jankowskiego. Ekipa GMD szybko przekroczyła limit fauli i w 9’ minucie drugiej części bramkę na 3:1 z karnego przedłużonego dołożył Kraśniewski. Ten sam zawodnik półtorej minuty później podwyższył na 4:1, kompletując hat-tricka i mocno przybliżając się do złotego buta za cały sezon. Przewaga torunian była już wyraźna i wtedy stało się coś zupełnie niezrozumiałego. Drużyna z Grodu Kopernika zapragnęła chyba już w pierwszym meczu rozstrzygnąć losy awansu, bo wycofała bramkarza! Już pierwsza akcja zakończyła się dla torunian kuriozalnie. Michał Suchocki wyrzucił piłkę wprost pod nogi Radosława Mika, a ten uderzył z pierwszej piłki i zrobiło się tylko 2:4. Mistrzowie II ligi poszli za ciosem i po świetnej indywidualnej akcji Jakub Ratkowski dołożył kolejną bramkę. Przewaga torunian stopniała nagle tylko do jednego gola, a gra w hokejowym zamku z wycofanym bramkarzem w ogóle nie przyniosła żadnego efektu. Mało tego, w ostatniej minucie gracze GMD wyszli z szybkim kontratakiem i w sytuacji trzech na jednego, Jakub Ratkowski nie zdążył podać do żadnego z kolegów, tylko sam próbował szczęście i minimalnie się pomylił. Sensacyjny remis był o włos, ale zwycięstwo jedną bramką nie może zadowalać ekipy z Torunia, która zamiast przyjechać na „spacerek” będzie musiała w rewanżu znów mocno się postarać, aby zameldować się w Gali Finałowej.