GMD Plus/Aut-Mor – Haber Team 5:6 (2:4)

GMD Plus: Karbowski 3, Bartosz Piotrowski 1 (z rzutu karnego), Górzyński 1.

Haber Team: Dominik Rybacki 2 (1 z rzutu karnego), Miłosz Węgierek 1, Adamczyk 1, Szymański 1, Grobelniak 1 (samobójcza).

MVP meczu: Szymon Szymański (Haber Team).

Szał Kart:

GMD: Gaca (złota), Stasikowski (srebrna), Karbowski (brązowa).

Haber: Szymański (złota), Piór (srebrna), Drosdowski (brązowa).

Po czterech zwycięstwach GMD Plus, już bez Jakuba Piotrowskiego, potknęło się na beniaminku. Zaczęło się zgodnie z planem, bo w 2. min. po akcji Daniela Czarnowskiego gola strzelił Aleksander Karbowski. W 9. min. do remisu doprowadził Dominik Rybacki. Ciekawiej na boisku zrobiło się pod koniec 1. części. W 13. min. podłączanie się do akcji Bartosza Piotrowskiego wykorzystał Miłosz Węgierek, który po przechwycie z własnej połowy przelobował golkipera. Po chwili było już 3:1 po strzale Jakuba Adamczyka. Zespół z Bukowca szybko odpowiedział kontaktowym trafieniem Karbowskiego. Potem Adamczyk i Dominik Rybacki mieli znakomite okazje, lecz nie zdołali umieścić piłki w opuszczonej przez Piotrowskiego bramce. Skuteczniejszy okazał się Szymon Szymański, który uderzeniem z dystansu ustalił wynik do przerwy na 4:2. W 2. połowie emocji było jeszcze więcej. GMD Plus szybko złapało kontakt, jak po błędzie Karola Drosdowskiego piłkę do bramki wepchnął Karbowski kompletując hat-tricka. Haber znów wygrywał różnicą dwóch goli w 20. min., gdy po akcji Szymańskiego samobója zaliczył Adam Grobelniak. Jednak zespół z Bukowca walczył dalej i po trafieniach Macieja Górzyńskiego oraz Bartosza Piotrowskiego (z rzutu karnego) doprowadził do remisu 5:5. Do końca było 7 minut. Beniaminek miał później dwa rzuty karne przedłużone, lecz nie wykorzystali ich Bartosz Majorek i Dominik Rybacki. Ten drugi przy próbie dobitki został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Z 6 metrów Dominik Rybacki nie dał szans Piotrowskiemu i Haber Team prowadził 6:5. Piłkarze GMD mieli pięć minut na wyrównanie, a później także przewagę jednego zawodnika, bo za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Miłosz Węgierek. Dodatkowo Marcin Gaca miał szansę wyrównać z rzutu karnego przedłużonego, jednak obronił Karol Drosdowski. W 29. min. trzeci taki stały fragment gry wywalczył Haber, lecz przestrzelił Paweł Kwiatkowski. Mimo ataków do samego końca GMD Plus nie zdołało wyrównać i na otwarcie nowego roku poniosło pierwszą porażkę w 16. sezonie naszych rozgrywek. Haber Team wygrał trzeci raz w Extralidze, dzięki czemu wskoczył na pozycję wicelidera mając minimalnie gorszy bilans bramkowy od Raf-Mix’a.

6 stycznia 2023 17:00 Extraliga 2022/23