Mecz od początku lepiej ułożył się dla GMD, które po golach Ejankowskiego i aktywnego od samego początku Krukowskiego prowadziło 2:0.  Dopiero po kilku minutach i indywidualnej akcji Dawida Murawskiego, zespół z Dąbrowy Chełmińskiej zdobył gola kontaktowego. W odpowiedzi na 3:2 podwyższył sprytnym strzałem Grobelniak. Kilkadziesiąt sekund później obronę GMD zaskoczył samotnym rajdem zakończonym golem Dawid Sarnowski. Na 9 sekund przed przerwą GMD znów jednak prowadziło różnicą dwóch goli po uderzeniu Dawida Wietrzykowskiego, który wcześniej zmarnował kilka dobrych okazji. W drugiej połowie zespół GMD był już wyraźnie lepszy, a z graczy Chesterfieldu jakby zeszło całkowicie powietrze i wyraźnie brakowało im świeżości. Bramkę na 5:2 dla mistrza drugiej ligi zdobył Damian Ejankowski. Po chwili Chestrefield nie wykorzystał znakomitej kontry, gdyż świetną interwencją popisał się Marek Bernacki. Zamiast zmniejszyć straty, po tej akcji piłkarze z Dąbrowy stracili gola na 2:6 po uderzeniu Michała Glazika i można powiedzieć, że ta akcja przesądziła już całkowicie o losach meczu. Spadkowicz z Extraligi nie miał już w końcówce wyraźnie ochoty na grę, co wykorzystali piłkarze GMD, strzelając dwa kolejne gole (Krukowski i Ratkowski) i wygrywając ostatecznie wysoko i pewnie 8:2! GMD Plus/Aut-Mor melduje się zatem w ćwierćfinałach. Rywala pozna jednak dopiero w niedzielę, ale jeśli żaden z drugoligowców nie sprawi niespodzianki, to bardzo możliwe, że ekipa Mateusza Morgasia i Damiana Ejankowskiego trafi na będącą na fali Grestę.