FC Świecie – Haber Team 5:1 (1:0)

FC Świecie: Mateusz Zbiranek 2, Tomasz Rogóż 1, Paweł Mądrzejewski 1, Łukasz Zapała 1.

Haber Team: Miłosz Węgierek 1.

MVP meczu – Łukasz Zapała (FC Świecie).

Jak już pisaliśmy wcześniej, oba zespoły debiutowały na gali. FC Świecie dwa lata temu sięgnął po mistrzostwo Stalex Ligi, ale wtedy z uwagi na pandemię nie było gali, a mistrzem w najdłuższym sezonie w historii został najlepszy zespół Extraligi. Mecz lepiej zaczął Haber, lecz próby Bartosza Majorka, Dominika Rybackiego i Damiana Rybackiego nie znalazły drogi do celu. FC Świecie odpowiedział akcją Radosława Mika, lecz piłka poszybowała obok bramki. Na otwarcie wyniku musieliśmy czekać do 12. minuty. Wówczas Daniel Katerla idealnie zagrał do Tomasza Rogóża, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z Karolem Drozdowskim. Do przerwy mógł być remis, gdyby Damian Rybacki wykorzystał świetne podanie na wolne pole Pawła Kwiatkowskiego. Starszemu z braci zabrakło do szczęścia dosłownie centymetrów.

Spotkanie komentował Michał Rudnicki wspólnie z naszym gościem specjalnym Jackiem Krzynówkiem. Przed rozpoczęciem 2. części zapytał wybitnego reprezentanta Polski o jego spostrzeżenia po pierwszym kwadransie meczu. – Jestem pod wrażeniem tego, co dzieję się na hali – podkreślił Jacek Krzynówek. – Jest to zupełnie inna piłka, niż ta, w którą ja grałem. Jest dużo dynamiki, pojedynków jeden na jeden. Czapki z głów przed chłopakami.

Po wznowieniu gry piłkarze Habra szukali wyrównania, ale trafili na świetnie dysponowanego Łukasza Zapałę (obronił 16 strzałów w całym spotkaniu). W 19. min. historyczny brąz jeszcze bardziej oddalił się od nich, bo po indywidualnej akcji Paweł Mądrzejewski podwyższył na 2:0. Potem były okazje z obu stron, ale wynik długo się nie zmieniał. Kluczowa okazała się 26. minuta, gdy w krótkim odstępie czasu dwa gole strzelił Mateusz Zbiranek i zrobiło się 4:0. Najpierw wykorzystał zgranie Mądrzejewskiego (akcję rozpoczął dalekim wyrzutem Zapała). Z kolei 50 sekund później posłał piłkę z połowy boiska do pustej bramki. Haber Team grał już wtedy z „lotnym bramkarzem”. W 28. min. Miłosz Węgierek w końcu znalazł sposób na Zapałę zdobywając honorowego gola dla Haber Team. Ostatnie słowo należało do drużyny Klaudiusza Sikorskiego. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym bramkę równo z końcową syreną strzelił … Łukasz Zapała. „Zapi” został wybrany MVP meczu.

11 marca 2023 18:00 PlayOff 2022/23