StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Znamy już wszystkich półfinalistów !

Rafmix i Partnerzy, Gresta/Espack/Sadowska, Eurodrób oraz TAF Toruń wygrały swoje mecze ćwierćfinałowe i zameldowali się w półfinałach Ligi.

 

Rafmix i Partnerzy - POL-Osteg Serock 4:2 (1:1)

Bramki: 

Rafmix - Sieradzki 1, Wanat 1, Belzyt 1, Podolski 1

POL-Osteg - Napierała 2

MVP - Wanat (Rafmix i Partnerzy)

Świeżo upieczony extraligowiec postawił mistrzowi bardzo wysoko poprzeczkę. Bez żadnej krępacji postanowili powalczyć o awans do najlepszej czwórki tego sezonu. Udokumentowaniem tych słów jest fakt, że to właśnie gracze z Serocka wyszli w tym meczu na prowadzenie po trafieniu Napierały. Rafmix szybko jednak uporządkował swoje szyki i grał "swoje". Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Patryk Podolski. Po wznowieniu drugich 20 minut i trafieniach Sieradzkiego oraz Belzyta mogło się wydawać, że Rafmix ma wszystko pod kontrolą. Serocczanie postanowili mocniej zaatakować i tylko dzięki umiejętnościom Kmiecika zawdzięczają brak kolejnyc bramek. Co więcej, Kmiecik obronił nawet rzut karny egzekwowany przez Arka Górskiego. W końcówce jeszcze niepotrzebnie w drybling przed polem karnym wdał się Muzykiewicz i Wanat postawił "kropkę nad i" trafiając do pustej bramki.

Gresta/Espack/Sadowska - POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal 7:2 (3:0)

Bramki:

Gresta - Ernest 4, Olszewski 2, Kolmajer 1

POL-HEM - Nowicki 1, Węgierek 1

MVP - Ernest (Gresta/Espack/Sadowska)

Gresta bez większych problemów awansowała do 1/2 finału Ligi. Swój dzień dzisiaj miał Wojciech Ernest, który już do przerwy miał ustrzelonego hattricka. W POL-HEMie zabrakło przede wszystkim Pawła Januszkiewicza i Dawida Piaseckiego, czyli liderów tego zespołu. Mimo tego zespół Michała Pamulaka ambitnie walczył o pozostawienie po sobie po tym sezonie dobrego obrazu. Gresta z kolei zachowywała się jak wytrawny gracz, bardzo często czekając wciągając rywala pod swoje pole karne, aby po chwili przeprowadzić zabójcze kontry. Zawodnicy Fettera pewnie pokonali swojego przeciwnika i teraz mogą się już przygotowywać na mecz półfinałowy, gdzie ich rywalem będzie ekipa toruńskiego Eurodrobiu. 

Eurodrób - Unisław Team PBDI 5:1 (2:1)

Bramki:

Eurodrób - Majchrzak 2, Dębicki 1, Papierowski 1, Kwiatkowski 1

Unisław - Hapka 1

MVP - Majchrzak (Eurodrób)

Eurodrób podobnie jak Rafmix i TAF zagrał w przeciągu trzech dni dwa ważne spotkania, z których w obu wychodzili zwycięsko. Po rewelacyjnych meczu w półfinale Pucharu Ligi, który również był meczem o Superpuchar, torunianie ponownie zagrali z nowymi graczami (Golatowski i Dębicki). Unisław tradycyjnie już postanowił przeprowadzać swoje ataki razem z bramkarzem Piotrowskim. Zaskoczenia po stronie Eurodrobiu jednak nie było. Mecz przebiegał pod ich dyktando przez całe 40 minut. Bardzo dobre zawody rozegrał Marcin Majchrzak, będący w tym meczu najlepszym zawodnikiem ekipy z Torunia. Mecz półfinałowy z zespołem Gresty będzie z pewnością nie lada widowiskiem. 

Syla/Lumifil Development/Kręgielnia - TAF Toruń 0:4 (0:0)

Bramki:

TAF - Kieper 2, Skibiński 1, Szczepaniak 1

MVP - Skibiński (TAF)

Najbardziej wyczekiwany chyba przez wszystkich pojedynek ćwierćfinałowy godny był wybrania się do świeckiej hali. Po raz pierwszy w barwach TAF-u zaprezentował się Sylwester Kieper, znany z występów w Eurodrobiu. Gracz ten dwukrotnie pokonał Goszkę, a jego drugie trafienie było piłkarskim majstersztykiem ! Syla zagrała dobrze, jednak czasami brakowało szczęścia lub swoje umiejętności bramkarskie pokazywał Skibiński. Gracz ten nawet raz wpisał się na listę strzelców lobując bramkarza Syli. Swojego dnia nie mieli liderzy Syli, Katerla i Janus którzy byli ewidentnie "pod grą". Im bliżej końca spotkania, tym bardziej puszczały nerwy zawodnikom obu zespołów, co sędziowie skrzętnie karali żółtymi kartonikami. TAF w półfinale spotka się z Rafmixem,a więc będziemy świadkami meczu drużyn, kóre nie poznały jeszcze smaku porażki w tym sezonie.

 

 

 

 

Zaloguj się, by skomentować