StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Toruński finał Pucharu Ligi, Eurodrób z Superpucharem !

Ogrom emocji mieliśmy w piątkowy wieczór przy półfinałach Pucharu Ligi. Ostatecznie w wielkim finale zobaczymy TAF oraz Eurodrób, który dodatkowo zdobył jeszcze Superpuchar.

Taf Toruń - MG Eco Invest 7:3 (3:2)

TAF - Szczepaniak 2, Wiśniewski 1, Kraśniewski 1, Kończalski 1, Zieliński 1, Suchocki 1

MG Eco - Krohn 1, Stankiewicz 1, Fiałkowski 1

MVP - Kraśniewski (TAF)

Czerwona kartka - Kukowski (TAF) - za drugą żółtą

Pierwszy z półfinałów zaczął się chyba dość niespodziewanie, kiedy to grudziądzanie wyszli na prowadzenie po indywidualnej akcji Michała Krohna. TAF przez dłuższy fragment pierwszej połowy miał spore problemy ze sforsowaniem defensywy MG Eco. Trafienie Szczepaniaka pokazało jednak, że TAF z pewnością chce odnieść kolejne zwyięstwo z rzęedu w naszej lidze. Do przerwy torunianie prowadzili 3:2. W drugich 20 minutach ekipa z grodu Kopernika przeważała już bardzo wyraźnie. dokumentując to czteroma strzelonymi bramkami. MG Eco próbowało jeszcze szukać swojej szansy grając z wycofanym bramkarzem. TAF mimo awansu do finału poniósł jednak stratę w postaci czerwonej kartki dla Michała Kukowskiego. W związku z tym, że jest to jego trzeci żółty kartonik będzie pauzował w niedzielnej rywalizacji ćwierćfinałowej z zespołem Syli.

Rafmix i Partnerzy - Eurodrób 4:4 (0:2) (3:3) w rzutach karnych 2:4

Rafmix - Wanat 2, Havrylov 1, Wasiak 1

Eurodrób - Dębicki 2, Springer 1, Golatowski 1

MVP - Wanat (Rafmix i Partnerzy)

Mecz z pełną odpowiedzialnością, o którym można powiedzieć że był warty wybrania się do świeckiej hali. Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli gracze z Torunia, którzy przed meczem wzmocnili się jeszcze Golatowskim i Dębickim. Po trafieniach Springera i Golatowskiego torunianie na przerwę schodzili prowadząc 2:0. Rafmix nie potrafił poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Romanowskiego, a na domiar wszystkiego mistrz ligi popełniał sporo błędów w defensywie. Koncówka regulaminowego czasu była jednak piorunująca dla Wanata i spółki. Trafienia Havrylova i "Małego" dały dodatkowe 5 minut dogrywki. Na minutę przed końcem dogrywki do bramki Kmiecika trafił Dębicki na 4:3. Rafmix wziął czas, jednocześnie grając z Wanatem w "plastronie". Kiedy wydawało się, że zabraknie czasu na doprowadzenie do wyrównania, na 4 sekundy przed końcem do siatki trafił Wasiak ! Druga dogrywka nie przyniosła bramek i potrzebne były rzuty karne. W nich więcej spokoju zachowali torunianie, którzy wygrali 4:2. Oprócz awansu do finału Pucharu Ligi, Eurodrób wywalczył również Superpuchar Ligi. Po meczu nagrody pieniężne odebrali jeszcze Marcin Wanat i Bartłomiej Dębicki, wybrani najlepszymi zawoodnikami swoich ekip.