StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Marwitz i Modrzyński powstrzymali Świeckie Orły

Do małej niespodzianki doszło w pierwszym meczu rundy barażowej. Spadkowicz z Extraligi z Unisławia awansował do ćwierćfinału po zwycięstwie 2:1 nad ekipą Świeckich Orłów.

Świeckie Orły – Unisław Team PBDI 1:2 (0:1)
Świeckie Orły: Wietrzykowski 1
Unisław: Modrzyński 2
Żółta kartka: Fijałkowski (Unisław Team)

MVP: Przemysław Modrzyński (Unisław Team PBDI)

Jako wyżej rozstawiony zespół do tego meczu przystępowała ekipa Świeckich Orłów. Świecianom od początku jednak ten mecz wyraźnie się nie układał. Już po kilku minutach kontuzji doznał Patryk Kotala i nie zagrał do samego końca. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Obie ekipy oddały kilka strzałów na bramkę, ale zbyt wielu klarownych sytuacji nikt nie miał. Wynik otworzył się dopiero w 17’ minucie po skutecznej dobitce Przemysława Modrzyńskiego. W drugiej połowie inicjatywę przejęły Świeckie Orły. Najaktywniejsi byli Maciej Góra i Mikołaj Prybiński, którzy oddali w sumie 16 z 27 strzałów całej drużyny. Świetnie w bramce Unisławia spisywał się jednak Jakub Marwitz, który w całym meczu wybronił 15 strzałów przy świetnej skuteczności 94 procent! To właśnie Marwitz i Modrzyński zostali bohaterami swojej drużyny. Ten drugi w 11’ minucie drugiej połowy ponownie w dość niepozornej sytuacji zdobył drugiego gola dla Unisławia. Orły do końca się nie poddawały. Na dwie minuty przed końcem po podaniu Iglińskiego kontaktową bramkę zdobył Wietrzykowski. Pozostawało w tym momencie jeszcze 120 sekund do końca, co jak wiadomo w futsalu oznacza wieczność. Mimo to i licznych prób ze strony ekipy ze Świecia, wynik już nie uległ zmianie i dość niespodziewanie, ekipa z Unisławia, która wcześniej spadła ze Stalex Extraligi zameldowała się w ćwierćfinale rozgrywek.