StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Raf-Mix i Partnerzy najlepszym zespołem Extraligi!

W hicie kończącym sezon regularny, po znakomitym spotkaniu Raf-Mix pokonał Sylę/Lumifil/Kręgielnię 4:3 i tym samym zakończył rozgrywki Extraligi z imponującym kompletem dziewięciu zwycięstw.

Syla/Lumifil Development/Kręgielnia – Raf-Mix i Partnerzy 3:4 (2:0)
Syla: Preis 1, Słaby 1, Katerla 1
Raf-Mix: Belzyt 1, Wanat 1, Elwartowski 1, Havrylov 1
Żółte kartki: Janus (Syla), Elwartowski (Raf-Mix)
MVP: Krystian Belzyt (Raf-Mix i Partnerzy)Karty:
Syla: Złota: Katerla, Srebrna: Janus, Brązowa: Kacprzak
Raf-Mix: Złota: Belzyt, Srebrna: Wanat, Brązowa: Elwartowski

To był mecz godny dwóch najlepszych drużyn Extraligi! Lepiej spotkanie rozpoczęła Syla, budując więcej ataków pozycyjnych, choć lepszą sytuację stworzył sobie Raf-Mix, ale po strzale i dobitce Elwartowskiego górą był Fabiszewski. Podczas ataków na drugą bramkę, strzał Kacprzaka zatrzymał Kmiecik. Pierwszy gol dla Syli padł w 8’ minucie, a jego autorem był Tomasz Preis. Raf-Mix bardzo szybko chciał odrabiać straty. Szymon Kmiecik w klasycznym dla siebie stylu włączał się do ataków, ale Raf-Mix nadział się na kapitalną kontrę. W znakomitej sytuacji Marcin Janus dostrzegł jeszcze lepiej ustawionego Pawła Słabego, a ten podwyższył na 2:0. Mimo ataków Raf-Mix’a w pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie. W drugiej części nie minęły raptem dwie minuty, a Raf-Mix strzelił gola kontaktowego za sprawą Krystiana Belzyta. Aktualni mistrzowie dążyli jednak do zmiany wyniku i udało im się to dwukrotnie, a wszystko w ciągu zaledwie 40 sekund, w ósmej minucie drugiej części. Najpierw gola na 2:2 zdobył Marcin Wanat, a bramkę dającą prowadzenie Raf-Mix’owi strzelił Bartosz Elwartowski. Tym razem więc wynik musiała gonić Syla. Wycofała więc bramkarza i w 17’ minucie po zamieszaniu podbramkowym, asystę Janusa na gola zamienił Katerla. Na tym jednak nie był koniec. Raf-Mix, choć remis dawał mu pierwsze miejsce w tabeli postanowił zagrać o pełną pulę. Znów w polu ataku pokazał się Kmiecik. Mistrzowie rozegrali popisową akcję, wymieniając się kilkoma podaniami, aż w końcu wszystko sfinalizował czwartym golem Pavlo Havrylov. Raf-Mix wygrał w ten sposób dziewięć meczów z rzędu i jak przystało na mistrza Stalex Ligi zakończył Extraligę z kompletem zwycięstw. Warto dodać, że na identycznym współczynniku zagrali obaj bramkarze, wyłapując 75% strzałów, choć więcej pracy miał Fabiszewski, który zatrzymał 12 uderzeń w światło bramki.