StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Kto się boi TAF-u, a więc jak wygląda nasz system rozgrywek...?

W poniższym artykule, przypominamy, na jakich zasadach będą dopasowywane pary play-off w dalszej fazie rozgrywek.

 

W ligowych kuluarach dużo mówi się o naszym systemie rozgrywek, a zwłaszcza o tym, kto może trafić na TAF Toruń w ćwierćfinale (o ile torunianie przejdą baraże). Wiele wskazuje na to, że już w 1/4 finału naszych rozgrywek dojdzie do absolutnego hitu, w którym TAF Toruń zmierzy się z Sylą/Lumifil Development lub Raf-Mix'em. Wyjaśniamy poniżej Regulamin.

Od dwóch sezonów nie dokonujemy już losowania w ćwierćfinale i półfinale. Pary dopasowywane są na zasadzie rozstawień po rundzie zasadniczej. Taki system miał premiować najlepsze drużyny Extraligi, aby w zmian za dobrą grę podczas całego sezonu miały teoretycznie łatwiejszych rywali w 1/4 finału. Oczywiście nikt z nas nie zakładał wcześniej, że już na etapie eliminacji trafi się tak trudny przeciwnik jak TAF Toruń. Przypomninamy, że jeszcze nigdy w historii Stalex Ligi, uczestnik rundy eliminacyjnej nie przebił się do pierwszej ósemki.

W tym sezonie natomiast zmieniliśmy tylko jeden przepis, a mianowicie mistrz II ligi będzie rozstawiony w barażach. Miała to być nagroda za zwycięstwo w II lidze.

Jak zatem gramy dalej:

W rundzie barażowej losujemy pary według schematu:

Drużyny rozstawione: 5, 6, 7 zespół Extraligi oraz mistrz II ligi

Drużyny nierozstawione: 8, 9, 10 zespół Extraligi oraz 2 zespół II ligi

 

To będzie ostatnie losowanie. W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony zespół, czyli mistrz Extraligi trafia na najniżej rozstawiony zespół.

Rozstawienie wygląda w ten sposób:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 drużyna Extraligi, a w dalszej kolejności 1 i 2 drużyna II ligi.

Dwie najniżej rozstawione drużyny to 1. i 2. zespół II ligi.

Z tego wynika, że TAF Toruń, jako mistrz II ligi, jeżeli awansuje z rundy barażowej będzie najniżej rozstawionym zespołem lub drugim od końca (w przypadku jeśli baraże przejdzie 2. zespół II ligi).

Można więc pokusić się już o stwierdzenie, że TAF trafi albo na Raf-Mix albo na Sylę już w ćwierćfinale. Ucinając jednak spekulacje o tym, czy warto zająć pierwsze miejsce w Extralidze, przypominamy, że jest jeszcze drugi zespół drugiej ligi, którym będzie albo AUT-MOR Bukowiec albo POL-OSTEG Serock. Obie z tych ekip mają realne szanse w rundzie barażowej i jeśli ją przejdą to właśnie któryś z nich będzie najniżej rozstawiony i trafi właśnie na mistrza Extraligi.

Z pozoru trochę to skomplikowane, ale tak czy siak warto naszym zdaniem walczyć do końca i nie obawiać się żadnego przeciwnika, zwłaszcza, jeśli mowa o drużynach, aspirujących nawet do mistrzostwa Stalex Ligi.

 

Zaloguj się, by skomentować