StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Syla i Eurodrób na zwycięskiej ścieżce

Syla jak w transie z siódmym kolejnym zwycięstwem. Torunianie po porażce właśnie z Sylą powrócili na zwycięską drogę pokonując po kolei Unisław Team i grudziądzką Skodę.

Eurodrób - BS Skoda AUTO Grudziądz 8:1 (3:1)

Eurodrób  - Mądrzejewski 4, Kwiatkowski 1, Papierowski 1, Springer 1, bramka samobójcza 1

Skoda - Górski 1

MVP - Mądrzejewski (Eurodrób)

Karty:

Eurodrób - Mądrzejewski (złota), Kwiatkowski (srebrna), Szefler (brązowa)

Skoda - Górski (złota), Chojnowski (srebrna), Woś (brązowa)

Torunianie w krótkim czasie rozegrali dwa spotkania extraligowe. W środę pewnie pokonali Unisław Team 7:0, a w piątkowy wieczór odprawili ekipę Skody Grudziądz 8:1. Mecz jednak rozpoczął się zaskakująco bo torunianie nie potrafili pokonać Bujaka w bramce. Co więcej, to właśnie Skoda otworzyła rezultat spotkania po bramce Dawida Górskiego. Gol ten podziałał na Eurodrób bardzo mobilitująco. Dwie bramki Mądrzejewskiego oraz trafienie Kwiatkowskiego dały torunianom prowadzenie do przerwy 3:1. Drugie 20 minut to już dominacja faworyzowanej drużyny. Skoda próbowała konstruować swoje ataki, jednak paliły na panewce. Torunianom pozostał jeszcze jeden mecz w Extralidze z Chełmżą o utrzymanie trzeciej lokaty, natomiast grudziądzanie muszą cały czas walczyć, aby nie spaść w grona elity StalexLigi.

Unisław Team PBDI - Syla/Kręgielnia/Lumifil Development 1:5 (1:2)

Unisław - Hapka 1

Syla - Janus 2, Słupecki 1, Mik 1, Rysiewicz 1

MVP - Janus (Syla/Kręgielnia/Lumifil Development)

Karty:

Unisław - Komur Mateusz (złota), Hapka (srebrna), Buller (brązowa)

Syla - Janus (złota), Rogóż (srebrna), Katerla (brązowa)

Ostatni z zaległych spotkań Extraligi rozpoczął się od razu od pięknej bramki z dystansu w wykonaniu Hapki. Prowadzenie ekipy Jerzego Siemienieckiego utrzymywało się przez większość pierwszej połowy. Dopiero w końcówce pierwszych 20 minut po bramkach Janusa i Rysiewicza faworyzowana Syla objęła prowadzenie 2:1. W drugiej połowy widzieliśmy wariant gry Unisławia znany w wcześniejszych meczy, czyli gra w ataku z bramkarzem. Na niewiele się to zdało, gdyż Syla kontrolowała przebieg meczu. W samej końcówce ten zespół dołożył jeszcze trzy trafienia ostatecznie ustalając wynik meczu na 5:1. Zespół z Unisławia po tej porażce znajduje się teraz w strefie spadkowej i musi liczyć na komplet punktów w ostatnich meczach. Syla natomiast walczy o wygranie Extraligi, co może dać jej spory handicup przed meczami ćwierćfinałowymi.