W III lidze jesteśmy już po drugiej, a w niektórych przypadkach po trzeciej kolejce. Jest jednak jeszcze za szybko na ocenienie możliwości zespołów.

Baster Team - Radbox 1:3 (1:1)

Baster - Wiśniewski 1

Radbox - Kozicki 2, Gorczyca 1

MVP - Kozicki (Radbox)

Radbox po małej "wpadce" z InterMK musiał wygrać ten mecz, jeżeli nadal chciał się liczyć w walce o zzwycięstwo w 3 lidze. Baster postawił ciężkie warunki ekipie Radka Podgórskiego. Co więcej, mieli dużo okazji podbramkowych, które mogły zakończyć się finalnie golami. W tym meczu objęli nawet prowadzenie po trafieniu Wiśniewskiego, na które po chwili odpowiedział Gorczyca. Druga połowa to ponownie wymiana nieskutecznych ciosów po obu stronach. W samej końcówce jednak to Radbox przechylił szalę wygranej na swoją korzyść za sprawą dwóch bramek Przemysława Kozickiego.

Noe-Trans Przysiersk - Darmex Casing 5:2 (2:0)

Noe-Trans - Marek 2, Ligmanowski 1, Orłowski 1, Gerke 1

Darmex - Konieczka 1, Podlejski 1

MVP - Orłowski (Noe-Trans Przysiersk)

Noe-Trans udanie rozpoczęło rywalizację w III lidze. Przez większość meczu gracze z Przysierska mieli zdecydowaną przewagę. Świadczy o tym moment gry, w którym prowadzili już 4:0. Wtedy to gracze Darmexu zwarli swoje szyki i wzięli się solidniej do roboty. Wszystko to głównie za sprawą duetu Konieczka-Podlejski, kóry to przejawiał najwięcej chęci do akcji zaczepnych. Po ich trafieniach zrobiło się 4:2 i było ciekawie. W samej końcówce jednak bramka najlepszego na parkiecie Orłowskiego zakończyła ten mecz rezultatem 5:2 dla Noe-Trans.

InterMK Świecie - Lisewskie Jaszczury 3:6 (2:0)

InterMK - Strupowski 1, Szymecki 1, bramka samobójcza 1

Jaszczury - Grodzicki 2, Goral Radosław 1, Goral Paweł 1, Bartoszewski 1, bramka samobójcza 1

MVP - Grodzicki (Lisewskie Jaszczury)

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze od dwóch trafień InterMK Świecie. Bramka Strupowskiego oraz gol samobójczy wyraźnie podraźniły apetyty zawodników z Lisewa. Mecz przez to stał się bardzo ostry, przeważała gra faul, a sędzia Mąka miał pełne ręce roboty. Dużo dyskusji po obu stronach nie przełożyło się na kontynuację ciekawej postawy drużyny prowadzącej. Lisewianie po gwizdku na drugie 20 minut z każdą chwilą zaczynali przejmować inicjatywę nad meczem. Dyskusji nie było końca, a Jaszczury robiły swoje po kolei punktując rywali. Ostatecznie schodzili z parkietu z 3 punktami wygrywając ten mecz 6:3.

Haber - KP/Apis 3:8 (2:2)

Haber - Murawski 2, Węgierek 1

KP/Apis - Szymański 2, Kapela 2, Romanowski 2, Ziółkowski 1, Pawkin 1

MVP - Romanowski (KP/Apis)

Czerwona kartka - Jantoń (Haber) - za krytykowanie decyzji sędziowskich

Przez pierwsze 20 minut meczu widzieliśmy bardzo fajne zawody. Zarówno Haber jak i KP/Apis grały fajny futsal. Drugie 20 minut oraz przede wszystkim końcówka pierwszej połowy rzucają jednak złe światło na ten mecz. Duża ilość fauli, karne przedłużone oraz dyskusje z arbitrem nie wyszły na dobre zawodnikom Michała Krasnodemskiego. W drugiej części widzieliśmy kontynuację braku pomysłu na grę Habra wraz z ciągłymi pretensjami. W krótkim czasie jeżewianie zaaplikowali rywalom 4 bramki i było praktycznie po meczu. W końcowych sekundach z parkietu za czerwoną kartkę wyleciał jeszcze Jacek Jantoń za ostrą krytykę pracy sędziego.