StalexLiga

Switch to desktop Register Login

TAF spacerkiem weszła do ćwierćfinału Pucharu

Niespodzianki nie było. Torunianie pewnie pokonali Stolarnię Otlewski&Etna Bukowiec 11:0 i jako pierwsi zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu Ligi.

Stolarnia Otlewski&Etna Bukowiec – TAF Toruń 0:11 (0:4)
TAF: Suchocki 5, Sobański 3 (1 z przedłużonego karnego), Szczepaniak 2 (1 z karnego), Wiśniewski 1
Zerko: Mateusz Skibiński (TAF Toruń)
MVP: Michał Suchocki (TAF Toruń)

Gracze Stolarni podeszli do tego spotkania z defensywnym nastawieniem, aby uzyskać honorowy wynik. Długo to się udawało, bo po bramkach Patryka Szczepaniaka z rzutu karnego i Jakuba Wiśniewskiego, torunianie prowadzili co prawda 2:0, ale jakoś nie mogli powiększyć swego dorobku, w czym duża zasługa defensywy Stolarni i bramkarza tego zespołu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy zespół z Torunia dołożył jeszcze dwie bramki za sprawą Szczepaniaka i Sobańskiego, który wykorzystał rzut karny przedłużony. Mimo to wynik 0:4 był dla Stolarni dość przyzwoity, choć to może nieco dziwnie zabrzmi. W drugiej połowie worek z bramkami jednak znacznie się rozwiązał, głównie za sprawą Michała Suchockiego, który wziął sprawy w swoje ręce. Od stanu 0:6, pięć ostatnich bramek to właśnie gole autorstwa „Suchego”. Mecz zakończył się wygraną torunian 11:0. Bramkarz Mateusz Skibiński złapał „zerko”, a TAF właściwie spacerkiem zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu Ligi.