StalexLiga

Switch to desktop Register Login

"Problemy" TAF-u, skuteczność Olimpii

TAF po raz pierwszy w sezonie trafił na zespół, który przysporzył mu tyle problemów. Olimpia z kolei wysoko pokonała zespół ze Świekatowa, mimo obaw o występ w tym meczu.

AUT-MOR Bukowiec - TAF Toruń 1:5 (1:2)

AUT-MOR - Bagiński 1

TAF - Jankowski 2, Suchocki 2, Szczepaniak 1

MVP - Jankowski (TAF Toruń)

Inauguracja II ligi okazała się bardzo wymagająca dla faworyta z Torunia. Przez 11 minut żadnemu z zespołów nie udało się pokonać golkipera rywali. Co więcej, to AUT-MOR po akcji Bagińskiego objął prowadzenie w tym meczu ! Dla graczy z grodu Kopernika była to z pewnością nowość. Do końca 20 minut zanotowaliśmy jeszcze bramki Suchockiego i Jankowskiego co dało TAF-owi prowadzenie 2:1. Gracze z Bukowca bardzo mądrze się ustawiali w obronie, dodatkowo przy każdej nadarzającej się sytuacji wyprowadzali groźne kontry. W drugiej części meczu TAF dorzucił jeszcze 3 bramki finalnie wygrywając 5:1. AUT-MOR może jednak chodzić z podniesioną głową, gdyż napsuł faworytowi sporo krwi. Po meczu jeszcze Skibiński, bramkarz torunian wylosował w "kopertówkach" finansową nagrodę główną w wysokości 300 złotych.

Olimpia Drzycim - Team Świekatowo 11:4 (5:2)

Olimpia - Kurzyński 4, Kachniarz 2, Kruszewski 2, Górecki 1, Zieliński 1, Lipowski 1

Świekatowo - Chruszczewski 2, Plutowski 2

MVP - Kruszewski (Olimpia Drzycim)

Czerwona kartka - Nowicki (Team Świekatowo - za drugą żółtą)

Dużo nie brakowało, a mecz mógł się nie odbyć. Kierownik Olimpii do ostatnich sekund nie wiedział czy jego gracze dotrą na Halę. Ostatecznie dotarli i zdobyli 3 punkty. Od samego początku widać było, że drzycimianie grają lepsze zawody niż Team Świekatowo. MVP meczu, Kruszewski był dzisiaj klasą dla siebie. 2 bramki i 4 asysty przy pomocy kolegów wystarczyły do wysokiego zwycięstwa nad II - ligowym rywalem. W samej końcówce za przepychanki w polu karnym drugi żółty kartonik ujrzał zawodnik ze Świekatowa Marcin Nowicki i w konsekwencji musiał opuścić parkiet. Teraz przed obiema ekipy tylko i wyłącznie trudniejsi rywale, więc o punkty może być krucho...