StalexLiga

Switch to desktop Register Login

4 mecze, 4 dogrywki !

Ogrom emocji mieliśmy w sobotnich spotkaniach. W każdym meczu byliśmy świadkami dogrywki.

Baster Team - Olimpia Drzycim 9:11 (4:2, 8:8)

Baster - Lipnicki 3, Osenka 3, Janas 1, Ligmanowski 1, Wiśniewski 1

Olimpia - Kachniarz 5, Kruszewski 3, Zieliński 3

MVP - Osenka (Baster Team)

Mecz, w którym widzieliśmy aż 20 bramek był ciekawym widowiskiem. Lepiej mecz rozpoczęli gracze Bastera, którzy po kilku minutach prowadzili 3:1, by zakończyć pierwsze 20 minut na prowadzeniu 4:2. Kiedy Ligmanowski podwyższył na 5:2 mogło się wydawać, że Baster dowiezie zwycięstwo do końca meczu. Wtedy to nastąpił zwrot akcji w meczu. Cztery bramki z rzędu Kachniarza i to Olimpia wychodzi na prowadzenie 6:5. W samej końcówce regulaminowego czasu gry do dogrywki doprowadził Kruszewski. W dodatkowym czasie gry Olimpia przejęła zdecydowanie inicjatywę nad spotkaniem i po bramkach Zielińskiego, Kachniarza i Kruszewskiego przypieczętowała awans do kolejnej rundy Pucharu Ligi.

KP/Apis - Radbox 1:2 (1:1,1:1)

KP/Apis - Romanowski 1

Radbox - Wiśniewski 1, Kiełpiński 1

MVP - Maćkiewicz (KP/Apis)

Zespoły te spotkały się już w tym sezonie w ramach gier w grupie C. Wtedy to jeżewianie pokonali Radbox 4:2. W meczu pucharowych Radbox wziął jednak rewanż i wywalczył awans do drugiej rundy. Od początku w meczu przeważał Radbox. Świadczy o tym choćby ilość celnych strzałów oddanych przez KP/Apis (5 celnych). Na prowadzenie jednak jako pierwsi wyszli gracez KP/Apis za sprawą uderzenia z dystansu Romanowskiego. Już po chwili ponownie do remisu doprowadzil po indywidualnej akcji Wiśniewski. W regulaminowych 40 minutach nie padło więcej bramek. W samej końcówce dodatkowych 300 sekund o zwycięstwie i awansie zadecydował gol Patryka Kiełpińskiego.

Haber - Pantery/Gresta/Espack/Sadowska 6:4 (1:2, 4:4)

Haber - Murawski 3, Sarnowski Dawid 2, Węgierek 1

Pantery - Sobczak 2, Topór 1, Kolano 1

MVP - Sobczak (Pantery/Gresta/Espack/Sadowska)

Czerwona kartka - Węgierek (Haber) - za drugą żółtą

Spotkanie, w którym od początku trzeszczały kości. W całym meczu sędzia Stelmaszyk, który po dłuższej nieobecności wraca do naszej ligi odgwizdał aż 22 przewinienia. Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęły pantery bardzo szybko obejmując prowadzenie 0:2. Haber zmienił obraz swojej gry tuż po przerwie prowadził już 3:2. Gra się bardzo zaostrzyła. Ostatecznie 40 minut skończyło się wynikiem 4:4. W dogrywce drugą żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Kamil Węgierek. Jest to jego trzecie "żółtko" prrzez co w najbliższym meczu Habra będzie miał przymusową pauzę. W 5 dodatkowych minutach gry dwie bramki Dawida Murawski przesądziły o końcowych zwycięstwie i awansie zespołu Michała Krasnodemskiego.

POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal - POL-Osteg Serock 4:3 (0:1,3:3)

POL-HEM - Krukowski 3, Misiaszek 1

POL-Osteg - Górski 1, Zadworny 1, Kimo 1

MVP - Górski (POL-Osteg Serock)

Zdecydowanie najlepsze spotkanie w dniu dzisiejszym pod względem jakości. Po bramce Kimo Serock do przerwy prowadził 1:0. Widać jednak wyraźnie było, że na tym prowadzeniu nie chcą poprzestać. Na bramki Zadwornego i Górskiego odpowiedział tylko Krukowski. Przy wyniku 3:1 POL-HEM zaryzykował decydując się na wyższe krycie rywala. Okazało się to skuteczne gdyż swoje bramki dobyli ponownie Krukowski i Misiaszek. Mecz zakończył się wynikiem 3:3 i potrzebna była dogrywka. W niej każda z drużyn mogła strzelić decydującego gola. Ostecznie trzecie trafienie Krukowskiego zadecydowało o zwycięstwie ekipy z Extraligi. Trzeba jednak śmiało powiedzieć, że POL-Osteg napsuł skoro krwi graczom Michała Pamulaka