StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Dogrywka dla Torunia, awans Playareny

Skoda postawiła się Eurodrobiowi i dopiero dogrywka dała awans torunianiom. Do niespodzianki doszło w drugim meczu, gdzie Playarena rozgromiła Chełmżę 7:1.

Eurodrób - BS Skoda AUTO Grudziądz 3:3 (1:0) po dogrywce 5:3

Eurodrób - Krzyżanowski 1, Springer 1, Murawski 1, Jankiewicz 1, Mądrzejewski 1

Skoda - Górski 2, Żyżyński 1

MVP - Górski (BS Skoda AUTO Grudziądz)

Torunianie awansowali do drugiej rundy, jednak mieli z tym sporo problemów. Powtórka z ubiegłorocznego finału Pucharu Ligi była bardzo emocjonująca. Po bramce Murawskiego po pierwszych 20 minut torunianie prowadzili 1:0. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry po dwóch bramkach aktywnego Dawida Górskiego to Skoda prowadziła 2:1. Im bliżej końca meczu to torunianie znowu grali "swoje". Springer i Krzyżanowski dali prowadzenie 3:2. Kiedy wydawało się, że tak się zakończy gol Żyżynskiego i mamy niespodziewaną dogrywkę. W dodatkowym czasie gry Eurodrób już przejął kompletnie inicjatywę nad wydarzeniami boiskowymi. Finalnie mecz zakończył się zwycięstwem obrońcy Pucharu Ligi 5:3. Warto zauważyć, że trzecią żółtą kartkę otrzymał Marcin Majchrzak, przez co zmuszony będzie pauzować w najbliższym meczu Eurodrobiu.

Playarena Bydgoszcz - Chełmża Futsal Team 7:1 (2:0)

Playarena - Stasiak 3, Dąbrowski 2, Ejankowski 1, Brzeziński 1

Chełmża - Wiśniewski 1

MVP - Stasiak (Playarena Bydgoszcz)

Bydgoszczanie przyjechali do Świecia tylko w 6-osobowym składzie jednak jak się okazało było to wystarczające na słabo tego dnia dysponowany zespół z Chełmży. Ekipie Kamila Ciesielskiego kompletnie nic nie szło. Playarena z kolei bardzo mądrze rozgrywało to spotkanie. Bez podkręcania tempa, szukając swoich szans przy kontratakach. Bardzo dobre zawody rozgrywał Stasiak, który ostatecznie swoje meczowe MVP okrasił 3 bramkami. Swojego nia nie miał z pewnością golkiper Chełmży, który w kilku sytuacjach mógł się zachować na pewno lepiej. Bydgoszczanie zasłużenie wywalczyli awans do drugiej rundy i teraz mogą się już skupić na potwierdzenie swoich drugoligowych aspiracji.