StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Stalowe nerwy Torunia i ważne 3 pkt Chełmży

Eurodrób mimo wyniku 0:3 zdołał odwrócić losy meczu i pokonał POL-HEM. Chełmża okazała się lepsza od Skody w meczu o "6 punktów".

POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal - Eurodrób 4:6 (4:2)

POL-HEM - Krukowski 3, Misiaszek 1

Eurodrób - Mądrzejewski 3, Dudek 2, Springer 1

MVP - Mądrzejewski (Eurodrób)

Czerwona kartka - Majchrzak (Eurodrób) - za drugą żółtą

Karty:

POL-HEM - Krukowski (złota), Januszkiewicz (srebrna), Szczygieł (brązowa)

po-krukowski-gold po-januszkiewicz-silver po-szczygiel-braz

Eurodrób - Mądrzejewski (złota), Springer (srebrna), Dudek (brązowa)

madrzejewski-gold springer-silver eu-dudek-braz

Spotkanie rozpoczęło się wręcz sensacyjnie, bo jak inaczej można nazwać sytuację kiedy beniaminek ligi już po 5 minutach prowadzi z hegemonem tych rozgrywek 3:0 ? Hattrick Krukowskiego podziałał na torunian bardzo motywująco. Z każdą chwilą ich gra wracała na dobrze nam wszystkim znane wysokie tempo. Efektem tego było trafienie kontaktowe Mądrzzejewskiego. Kiedy wszystkich się wydawało, że wszystko wraca do normy padł czwarty gol dla POL-HEMu autorstwa Misiaszka. Tuż przed przerwą wynik ustalił jeszcze Maciej Dudek. Większość założeń z przerwy trzeba było wyrzucić do kosza, kiedy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Majchrzak. Jak się później okazało torunianie jeszcze bardziej przycisnęli rywala. Szczególnej urody było trafienie Mądrzejewskiego na 5:4. Po raz kolejny POL-HEM pozostawił po sobie dobre wrażenie, jednak nie ma za to żadnych punktów.

BS Skoda AUTO Grudziądz - Chełmża Futsal Team 1:5 (0:1)

Skoda - Górski 1

Chełmża - Urbański 2, Etmański 1, Bocian 1, Wiśniewski 1

MVP - Urbański (Chełmża Futsal Team)

Karty:

Skoda - Górski (złota), Chojnowski (srebrna), Rybiński (brązowa)

sb-gorski-gold sb-chojnowski silver sb-rybinski-braz

Chełmża - Urbański (złota), Etmański (srebrna), Bocian (brązowa)

ch-urbanski-gold ch-etmanski-silver ch-bocian-braz

Mecz obfitował w dużą ilość walki w środku boiska, co przełożyło się w niewielką wartość strzałów na bramkę. Jako pierwsi inicjatywę zaczęli przejmować gracze beniaminka StalexExtraligi. Efektem tego było trafienie Etmańskiego, dające prowadzenie do przerwy 1:0. Drugie 20 minut potoczyło się już pod dyktando Chełmży. Skoda były przy tym bardzo nieskuteczna. Na potęgę pudłowali przede wszystkim ich liderzy Górski i Rybiński. Lepiej to wychodziło kolegom Ciesielskiego. Bardzo dobre zawody grał Urbański, u którego widać było spore doświadczenie futsalowe. Chełmża powiększała swoje prowadzenie, a jedynego gola dla Skody z rzutu wolnego zdobył Dawid Górski.