W piątek odbyły się dwa kolejne spotkania Rundy Eliminacyjnej w grupach „B” i „C”. Po trzy „oczka” sięgnęli POL-OSTEG Serock i Pantery Gresta/Espack/Sadowska.

Inter MK Świecie - Pantery Gresta/Espack/Sadowska 2:5 (0:2)

Inter MK – Strupowski 1, Kwiatkowski 1.
Pantery – Kolano 1, Tarkowski 1, Gackowski 1, Ziółkowski 1, Kulesza 1.
MVP meczu – Szymon Kulesza (Pantery Gresta/Espack/Sadowska).

Ten wynik należy uznać za niespodziankę. Młodzież zaskoczyła starszych rywali świetną postawą i skuteczną grą. Pantery oddały 11 celnych strzałów, z czego po pięciu piłka wylądowała w sieci. Podopieczni Grzegorza Fettera wykorzystywali z zimną krwią błędy rywali w defensywie. Po 20 minutach prowadzili po trafieniach Michała Kolano i Kacpra Tarkowskiego. Po przerwie Inter MK przycisnął, co zaowocowało kontaktowym golem strzelonym w 23. min. przez Romana Strupowskiego. Pantery przetrzymały atak, a potem zadawały kolejne ciosy za sprawą Mateusza Ziółkowskiego (26. min.), Adriana Gackowskiego (29. min.) i Szymona Kuleszy (35. min.). Inter odpowiedział jedynie trafieniem z rzutu wolnego Mariusza Kwiatkowskiego (na 2:5). W samej końcówce rzutu karnego przedłużonego nie wykorzystał dla beniaminka Jakub Kminikowski. To pierwsza wygrana Panter w tym sezonie.

Czarni Lniano - POL-OSTEG Serock 3:7 (1:3)
Czarni – Gajda 1, Ciepliński 1, Mizera 1.
POL-OSTEG – Górski 5, Zelma 1, Szczęsny 1.
MVP meczu – Arkadiusz Górski (POL-OSTEG).

Faworytem tego meczu był zespół z Serocka, który nie zawiódł. Aczkolwiek Ireneusz Szczęsny i jego koledzy nie forsowali specjalnie tempa. Chcieli wygrać jak najmniejszym kosztem sił. Losy zwycięstwa przypieczętowali dopiero w ostatnich 11 minutach. Ojcem sukcesu okazał się Arkadiusz Górski, który zdobył pięć goli. Dorobek mógł mieć lepszy, bo w sumie oddał 15 prób. Pięć jego strzałów zatrzymał Krystian Lar. Piłkarze z Lniana też mogli zakończyć spotkanie z większą liczbą bramek, ale na przeszkodzie stanął im przede wszystkim Fabian Hiller, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Po 23. min. było tylko 3:2 dla POL-OSTEG, ale gol Arkadiusza Górskiego, po świetnej asyście Ireneusza Szczęsnego, uspokoił poczynania faworyta. Zespół z Serocka jest już o krok od awansu do II ligi. Czarni stracili nawet matematyczne szanse, żeby zostać drugoligowcem, bo to była już ich trzecia porażka.