StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Playarena przekłada mecz z Olimpią

Zespół z Bydgoszczy otrzymał zgodę od Olimpii na przełożenie ich niedzielnego spotkania. W związku z tym następuje zmiana godziny meczu Darmex Casing - InterMK Świecie. Mecz ten odbędzie się o godzinie 11.00, a nie o 10.00 tak jak pierwotnie planowano.

Terminarz na 11.01, 12.01 i 13.01

Poniżej terminarz na najbliższy weekend.

"Guri" graczem weekendu

Z tym wyborem raczej nie ma co polemizować. Maciej Góra, zawodnik Świeckich Orłów wybrany został zawodnikiem ostatniego weekendu. Jego gra przeciwko POL-HEMowi w Pucharze Ligi oraz MG Eco Invest w Extralidze wydatnie przyczyniła się do dwóch zwycięstw tego zespołu. Wszystko to okraszone 6 bramkami dało mu takie osiągnięcie. Gratulujemy !

Kolejne pauzy zawodników

Następni zawodnicy zmuszeni będą do odpoczynku w najbliższej kolejce z racji przekroczenia limitu żółtych lub czerwonych kartek. Takimi zawodnikami są: Jakub Lubański (Radbox), Kamil Węgierek (Haber), Łukasz Ligmanowski (Baster Team). Za czerwoną kartkę pauzę ma Jacek Jantoń (Haber).

Informujemy, że zaległy mecz Extraligi pomiędzy Unisław Team PBDI a Eurodrobiem Toruń odbędzie się 9 stycznia o godzinie 18.00 w hali w Unisławiu ! Chętnych zobaczyć ten mecz oczywiscie zapraszamy do tego miasta !

Syla i Raf-Mix wciąż z kompletem punktów

 

Dwójka liderów Extraligi znów odniosła zwycięstwa. Raf-Mix pokonał Skodę 4:3, a w meczu na szczycie Syla zwyciężyła 2:1 Eurodrób. Największą niespodziankę kolejki sprawiły jednak Świeckie Orły, które ograły MG Eco Invest 8:5!

AUT-MOR ma szansę na baraże i Extraligę!

Drużyna z Bukowca może zostać rewelacją rozgrywek. Ekipa Mateusza Morgasia po wygranej 7:4 ze Świekatowem jest liderem tabeli drugiej ligi i może naprawdę sporo namieszać.

Walka w najlepsze w III lidze

W III lidze jesteśmy już po drugiej, a w niektórych przypadkach po trzeciej kolejce. Jest jednak jeszcze za szybko na ocenienie możliwości zespołów.

Orły wyrzucają POL-HEM z pucharu

POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal - Świeckie Orły 4:5 (2:2)

Bramki:

POL-HEM - Janka 2, Piasecki 1, Zarembski 1

Orły - Góra 2, Igliński 2, Rożnowski 1

MVP - Góra (Świeckie Orły)

Już w II rundzie Pucharu Ligi los zetknął ze sobą zespoły grające w Extralidze. W tym meczu "rękawice" pełne roboty miał zarówno Tatera jak i Siuda, którzy obronili 21 i 17 strzałów rywali. Lepiej w mecz weszła ekipa Świeckich Orłów, która po kilku chwilach prowadziła 2:0. Ozdobą meczu może być trafienie Piaseckiego na sekunde przed przerwą, kiedy to wykorzystał dobrze rozegrany stały fragment gry, co dało wynik remisowy 2:2. W drugiej połowie to znowu Orły prowadziły mecz, jednak w wielu sytuacjach ich skuteczność pod bramką wręcz raziła. POL-HEM próbował głównie dzięki aktywnym Zarembskiemu oraz Piaseckiemu, jednak do doprowadzenia do wyrównania trochę zabrakło. Teraz zespół Pamulaka może skupić się na lidze, gdzie ich sytuacja nie jest za wesoła. 

 

Pol-Osteg pozostaje w walce o Extraligę

POL-Osteg Serock - Olimpia Drzycim 9:5 (5:4)

Bramki:

POL-Osteg - Napierała 5, Szczęsny 3, Zadworny 1

Olimpia - Kachniarz 2, Wydef 1, Grzybowski 1, Górecki 1

MVP - Napierała (POL-Osteg Serock)

Serocczanie z pewnością mieli w głowach wczorajszą wpadkę ich głównego rywala w walce o baraże i Extraligę, czyli bydgoską Playarenę. W ich szeregach po dłuższej przerwie mogliśmy zobaczyć Grzegorza Muzykiewicza, który nadal zachwyca wszystkich swoją techniką. Kiedy Serock w połowie pierwszej części meczu wyszedł na prowadzenie 5:0 chyba wszyscy myśleli, że jest już po meczu. Wtedy to nastąpił zryw piłkarzy Olimpii, którzy w krótkim odstępie czasowym czterokrotnie pokonali Hillera. W drugiej części Olimpia bardzo mocno zepchnęła do defensywy swojego rywala, jednak nie potrafiła przekuć tego w gole. Serock za to skutecznie kontrował i głównie za sprawą Napierały wyjeżdżał ze Świecia z wynikiem z 3 punktami.