StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Sobotnie mecze w atmosferze żałoby

Solidaryzujemy się w klimacie zadumy i żałoby narodowej z całym krajem, będąc wstrząśnięci wydarzeniami z Gdańska. W związku z tym sobotnie mecze poprzedzi minuta ciszy. Nie będziemy również puszczać podkładów muzycznych, aby uszanować pamięć Pawła Adamowicza.

W poniższym artykule, przypominamy, na jakich zasadach będą dopasowywane pary play-off w dalszej fazie rozgrywek.

Ważne terminy do końca sezonu

Część z Was pyta już, kiedy będzie grać najważniejsze mecze sezonu. Oczywiście mamy już pewną przymiarkę, którą postanowiiśmy się z Wami podzielić. Wstępny plan dalszych gier wygląda następująco:

10.02.2019r. (niedziela) - Runda Barażowa

17.02.2019r. (niedziela) - Ćwierćfinały Stalex Ligi

24.02.2019r. (niedziela) - późny wieczór - najbardziej optymalny termin na rozegrania półfinałów - ale jak co roku będą one negocjowane z uczestnikami indywidualnie

09.03.2019r. - Gala Finałowa Stalex Ligi

Terminy do rozegrania Pucharu Ligi będzie podawać na bieżąco!

Z uwagi na stawkę tych spotkań, prosimy drużyny o dostosowanie się do wyżej wymienionych terminów. Przekładanie meczów fazy play-off będzie możliwe wyłącznie w skrajnych i bardzo uzasadnionych sytuacjach. Dążymy do tego, aby najważniejsze mecze sezonu były rozegrane w ujednoliconych terminach, dlatego apelujemy do drużyn o poważne podejście do tematu. Jeśli jednak już teraz wiecie, że Wasz zespół będzie miał z BARDZO POWAŻNYCH POWODÓW problem z tymi terminami, prosimy o zgłaszanie tego faktu do kolegi Macieja Grockiego!

Kolejne pauzy zawodników

Lista pauzujących zawodników cały czas się powiększa. Tym razem w najbliższej kolejce "odpoczną" - Filip Górecki (Olimpia Drzycim), Rafał Werbski (Playarena Bydgoszcz) oraz Michał Zarembski (POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal).

Czarni z KP/Apis w innym terminie

Kierownictwo KP/Apis dogadało się z zespołem z Lniana w kwestii przełożenia ich meczu z soboty. Jest to pierwsza zmiana terminu wykorzystana przez zespół z Jeżewa.

Mądrzejewski graczem weekendu !

Gracz toruńskich "kurczaków" stał się ewidentnym liderem tego zespołu. W ostatnim tygodniu aż siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali ( 4 gole przeciwko Skodzie, 3 trafienia przeciwko Unisławiowi). Bez nigo trudno byłoby wicemistrzowi ligi wywalczyć pewne już miejsce w pierwszej czwórce gwarantujące miejsce w ćwierćfinałach. Gratulujemy !

Terminarz na 19.01 i 20.01

Terminarz na najbliższy weekend.

TAF Toruń w barażach i Extralidze 2019/20!

Formalności stało się zadość. Zgodnie z przewidywaniami kibiców Toruńska Akademia Futsalu pewnie wygrała wszystkie mecze w II lidze i zapewniła sobie awans do Rundy Barażowej (gdzie jako mistrz II ligi będzie rozstawiona - nowość od tego sezonu) oraz Stalex Extraligi w sezonie 2019/20. Wszystko więc wskazuje na to, że ponownie będziemy mieli dwie drużyny toruńskie w Extralidze.

Serdecznie gratulujemy nowemu uczestnikowi Stalex Extraligi 2019/20!

Skoda i POL-HEM spadają z Extraligi!

Znamy już pierwsze rozstrzygnięcie w Stalex Extralidze. Spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej zaliczają BS Skoda Auto Grudziądz i POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal.

Trzecim ze spadkowiczów będzie ktoś z trójki: Unisław Team, Świeckie Orły, Chełmża Futsal Team, przy czym najtrudniejsze zadanie w walce o utrzymanie czeka zespół z Unisławia, który musi bezwzględnie wygrać dwa mecze z rzędu i liczyć na potknięcia rywali.

Orły lepsze od Chełmży, a Gresta od POL-HEM-u

W dwóch wieczornych, sobotnich meczach Extraligi, Świeckie Orły pokonały Chełmżę Futsal Team 7:2 (3:1), a Gresta/Espack/Sadowska zwyciężyła POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal 5:3 (4:1).