StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Zgodnie z planem przebiegły ostatnie spotkania II rundy Pucharu Ligi. Ostatnimi ćwierćfinalistami zostali POL-Osteg Serock oraz Eurodrób.

Serock bez gry awansuje do Extraligi

POL-Osteg Serock został drugim po TAF-ie Toruń zespołem, który w przyszłym sezonie występować będzie w Extralidze. Zawodnicy z Serocka zawdzięczają to walkowerowi, który dał im zespół ze Świekatowa. Także awans zostaje wywalczony bez gry. Gratulujemy !

Noe-Trans coraz bliżej wygrania swojej grupy

InterMK Świecie - Noe-Trans Przysiersk 0:2 (0:2)

Bramki:

Noe-Trans - Kasperski 1, Konieczny 1

MVP - Kasperski (Noe-Trans Przysiersk)

Zerko - Gerke (Noe-Trans) - 10 obronionych strzałów

Mecz trzecioligowych zespołów nie zachwycił. Więcej było zażartej walki w środku pola niż celnych strzałów na bramkę rywali. Delikatną przewagę miał zespół z Przysierska, który już do przerwy zdobył dwie bramki po trafieniach Kasperskiego i Koniecznego. InterMK próbował się odgryzać, szukał swoich szans jednak było to w dniu dzisiejszym za mało na Kamila Gerke, który zgarnął pierwsze "zerko" w tym sezonie. Przysiersk jest mocnym kandydatem do wygrania swojej grupy, co może dać im przepustkę do rozstawienia w przyszłym sezonie.

Po raz pierwszy w historii w Stalex Lidze dojdzie do sytuacji, że naprzeciw siebie staną dwie drużyny, które wygrały do tej pory osiem meczów z rzędu. Zapowiada się znakomite widowisko!
Stalex Liga wkracza w decydującą fazę. Zanim zacznie się jednak runda play-off w najbliższą niedzielę zapadną decydujące rozstrzygnięcia w Stalex Extralidze. Będą to raczej pojedynki prestiżowe, ponieważ czwórka, która awansowała do ćwierćfinałów jest już znana, podobnie jak uczestnicy rundy barażowej, ale ostatni mecz sezonu zasadniczego będzie miał kilka dodatkowych smaczków.

W naszym mieście powstaną kolejne ciekawe rozgrywki dla amatorów piłki nożnej tym razem w wydaniu „orlikowym”. Ruszyła właśnie rekrutacja do ogólnopolskiego projektu Extraliga.pl.

Mecz Czarni - KP/Apis przełożony

Tym razem to zespół z Lniana poprosił rywala o przełożenie meczu, a KP/Apis wyraziło na taki ruch zgodę. Jest to pierwsze z dwóch możliwych przełożeń meczy wykorzystane prez Czarnych Lniano.

Terminarz na 25.01 i 27.01

Poniżej terminarz na najbliższy weekend.

Udana pogoń Panter

Stolarnia Mirosław Otlewski & Etna Bukowiec - Pantery/Gresta/Espack/Sadowska 3:5 (3:2)

Bramki:

Stolarnia - Kwirant 1, Naborczyk 1, Gwizdała 1

Pantery - Dobrowolski 2, Topór 2, Gackowski 1

MVP - Topór (Pantery/Gresta/Espack/Sadowska)

Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla zespołu z Bukowca, którzy w pewnym momencie wyszli już na trzybramkowe prowadzenie. Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym gra młodej Gresty wyglądała okazalej. Sygnał do ataku dał dwoma trafieniami Mikołaj Topór. Na drugie 20 minut Pantery wyszły jeszcze bardziej zmotywowane. Stolarnia nie potrafiła odpowiedzieć rywalowi na coraz bardziej kąśliwe ataki. Pantery opanowały parkiet i po dwóch bramkach Dobrowolskiego i trafieniu Gackowskiego ostatcznie wygrały to spotkanie 5:3.

 

Cały czas grono osób, które przekroczyły limit żółtych kartek się powiększa. Tym razem przymusową pauzę zaliczyć będą musieli Oskar Kwirant (Stolarnia Mirosław Otlewski & Etna Bukowiec) oraz Maciej Przestrzelski (Radbox).

Zespół z Unisławia po wysokiej porażce 3:11 z Raf-Mix’em uzupełnił grono spadkowiczów. MG Eco Invest po dobrym meczu przegrało 4:5 z Sylą, dzięki czemu Gresta/Espack/Sadowska bez gry zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Stalex Ligi!