StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Michał Suchocki królem nagród indywidualnych

Michał Suchocki (TAF Toruń) został MVP 12. sezonu Stalex Ligi. W sumie wygrał on pięć klasyfikacji indywidualnych.

TAF Toruń pierwszy raz mistrzem Stalex Ligi

Toruńska Akademia Futsal wzięła dublet. Do Pucharu Ligi dołożyła w sobotę premierowy tytuł mistrza naszej ligi.

Dopiero rzuty karne wyłoniły brązowego medalistę 12. sezonu naszej ligi. Został nim ustępujący mistrz Raf-Mix i Partnerzy.

Zapraszamy na Galę Finałową !

TAF z pierwszym trofeum

Eurodrób - TAF Toruń 1:2 (1:1) (0:1) - po dwóch dogrywkach 

Bramki:

Eurodrób - Kwiatkowski 1

TAF - Kieper 2

MVP - Kieper (TAF)

Pierwszy pojedynek dwóch toruńskich zespołów potrzebował do rozstrzygnięcia aż dwóch dogrywek. W Eurodrobiu zabrakło Springera, Romanowskiego i Ostrowskiego, natomiast w zespole TAF-u nie widzieliśmy na boisku Kułacza czy też pauzującego za kartki Kukowskiego. Od pierwszej minuty optyczną przewagę uzyskał świeżo upieczony extraligowiec, jednak nie mógł tego udokumentować strzeloną bramką. Dopiero w końcówce pierwszej dwudziestki Sylwester Kieper sprytnym strzałem pokonał Zapałę. W drugiej połowie obraz gry zbytnio się nie zmienił i to TAF miał delikatną przewagę. Eurodrób starał się kontratakować, co przełożyło się na gola w samej końcówce, co wymusiło dodatkowy czas gry. Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero drugie ekstra 5 minut dało nam zwycięzcę. Ponownie Zapałę pokonał najlepszy na boisku Sylwester Kieper. Ostatecznie TAF po raz pierwszy zdobywa Puchar Ligi. Eurodrób natomiast już w sobotę będzie miał okazję do rewanżu podczas meczu finałowego Gali StalexLigi.

 

W poniedziałkowy wieczór poznamy zdobywcę Pucharu Ligi. Jak dotąd rozgrywki te zdominował Eurodrób Toruń, który ma na koncie 3 Puchary Ligi i jest aktualnym obrońcą tytułu. TAF powalczy natomiast o swoje pierwsze trofeum.

Pamiętacie, jak zapowiadaliśmy, że telebim przyda nam się również do głównego show wieczoru? Idąc dalej tym tropem, zapowiadamy kolejny występ Gali Finałowej Stalex Ligi – show ekipy Patman Crew, która zaprezentuje się w efektownym pokazie przed samym wyjściem finalistów. 

 

Miło nam zaanonsować udział pierwszego artysty podczas Gali Finałowej Stalex Ligi.

Udało się ustalić między zainteresowanymi datę rozegrania finału Pucharu Ligi. Będzie to 4 marca o godzinie 20.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na preludium Wielkiego Finału ligi !

Rafmix i Partnerzy - TAF Toruń 0:3 (0:0)

Bramki:

TAF - Kończalski 2, Przypis 1

MVP - Skibiński (TAF)

Zerko - Skibiński (TAF) - 17 obronionych strzałów

Czerwona kartka - Kukowski (TAF) - za drugą żółtą

Mecz dwóch zespołów, które jako jedyne nie poniosły porażki w tym sezonie przypadł już na półfinał rozgrywek. Rafmix obrał sobie taktykę bardzo wysokiego pressingu na rywalu, który przez większość spotkania sprawiał spory problem torunianom. Z biegiem upływającego czasu TAF szukał nowych rozwiązań. W zespole Rafmixu zagrał przetransferowany z zespołu z Unisławia Jakub Hapka, który kilkakrotnie zagroził bramce strzeżonej prze Skibińskiego. Skibińskiego, który ostatecznie ani razu nie przepuścił strzału rywali kolekcjonując trzecie "zerko" w sezonie, co daje mu pozycję samodzelnego lidera. W drugiej połowie po trafieniu Przypisa, Rafmix podjął ryzyko i grał z Wanatem w plastronie. Kotłowało się pod bramką TAF-u, ale goli nie ujrzeliśmy. W samej końcówce już na wielkich nerwach dwukrotnie do pustej bramki trafił Mateusz Kończalski ustalając wynik półfinału na 0:3. Dwie toruńskie drużyny rozstrzygną między sobą kwestię najlepszego zespołu StalexLigi 12 oraz najlepszej ekipy w Pucharze Ligi.

 

Strona 1 z 15